A hivatkozáskezelő (referensz) szoftverek használatával egyszerűbb a szakirodalmi hivatkozások tárolása, rendszerezése és az irodalom-jegyzékek elkészítése.
A felhő alapú rendszerbe gyűjtött hivatkozások saját szempontok szerint rendezhetők, visszakereshetők és megoszthatók, az adatokhoz megjegyzések és csatolmányok (kép, teljes szöveg, videó) kapcsolhatók.
A szoftverek számos hivatkozási stílust tartalmaznak, melyek a szövegszerkesztőkbe ágyazott eszközök révén a szöveg írásakor egyszerűen illeszthetők a tanulmányba. Az így beillesztett hivatkozások stílusa bármikor változtatható, s automatikusan generálható belőlük bibliográfia.
Amennyiben többet szeretne tudni a hivatkozáskezelő szoftverekről, kérjen
A Proquest online hivatkozáskezelő szolgáltatása, melynek legnagyobb előnye, hogy az egyetem által előfizetett tartalmakból származó teljes szöveget is automatikusan kapcsolja a betöltött hivatkozáshoz.
Regisztráció
Egyetemi e-mail címmel történő regisztrációt követően bárhonnan elérhető.
Az Endnote Web a Clarivate Analitics online hivatkozáskezelő szolgáltatása, amely a Debreceni Egyetem Web of Science előfizetéséhez kapcsolódóan szabadon hozzáférhető az egyetemi polgárok számára.
A szoftver egyetemi IP-címről elvégezett regisztrációt követően bárhonnét elérhető. Amennyiben rendelkezik már Web of Science regisztrációval, akkor ugyanazzal a felhasználónév és jelszó párossal használható az online szoftver.
Az Elsevier kiadó ingyenes hivatkozáskezelője, ami nagy hangsúlyt fektet a kutatói együttműködések támogatására. A Mendeley-ben a közösségi hálózatok mintájára építhető fel a kutatói kapcsolati hálózat.
Öt szekcióban összesen harminc előadó mutatta be tudományos munkájának eredményeit a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának TDK Konferenciáján. A kutatási tevékenységek a társadalom- és egészségtudományt, valamint ezek határterületeit érintették.
Az autonóm járművek biztonságosabb használatát segítő, matematikai alapokon nyugvó forgalom-szimulációs modellt fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának szakemberei. A különleges statisztikai módszerről szóló publikáció a nemzetközi PLos One folyóiratban jelent meg.
Antivirális hatású vegyületek létrehozásán dolgoznak a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának kutatói. A Gyógyszerészi Kémia Tanszék a Virológiai Nemzeti Laboratórium égisze alatt vesz részt a koronavírus ellen bevethető gyógyszerek kifejlesztésében.