Elektronikus cikkek kereséséhez használja a UDiscover nevű keresőt. Magyar és idegen nyelvű, tudományos és népszerű irodalom keresésére egyaránt használható.
A Debreceni Egyetemen született tudományos publikációkat az iDEa Tudóstér oldalán keresheti.
Nyomtatott folyóiratok cikkeit az online katalógussal kérheti ki. A katalógusban nem kereshet közvetlenül cikkekre. Keresse meg a folyóirat nevét és kattintson a „raktári kérés” gombra. A felugró ablakban adja meg a keresett cikk adatait.
A DEENK közvetlen hozzáférést biztosít a legnagyobb tudományos cikkadatbázisok (Pubmed, Web of Science, Scopus, Google Scholar stb.) előfizetett tartalmaihoz. A keresést követően, a találatok adatainál a „DEENK access” vagy a „finduniv.debrecen” letöltő link jelenik meg, ha az adott tartalom elérhető a Debreceni Egyetemen.
Ne feledje! Az előfizetett tartalmak csak az egyetem területéről, vagy az otthoni elérés beállítása után tölthetők le.
Cikkek keresése más gyűjteményekben
A magyar folyóiratok tartalomjegyzékei a MATARKA adatbázisban kereshetők. A hivatkozások egy része mellett a cikk teljes szövege is elérhető.
Magyar nyelvű folyóiratok cikkeinek adatait keresheti EPA, HUMANUS, MATARKA közös keresőjében. A keresőben több folyóirat digitalizált változata is elérhető.
Az OJS kereső Open Journal Systems alapú magyarországi digitális folyóiratok cikkeihez nyújt ingyenes hozzáférést.
Öt szekcióban összesen harminc előadó mutatta be tudományos munkájának eredményeit a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának TDK Konferenciáján. A kutatási tevékenységek a társadalom- és egészségtudományt, valamint ezek határterületeit érintették.
Az autonóm járművek biztonságosabb használatát segítő, matematikai alapokon nyugvó forgalom-szimulációs modellt fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának szakemberei. A különleges statisztikai módszerről szóló publikáció a nemzetközi PLos One folyóiratban jelent meg.
Antivirális hatású vegyületek létrehozásán dolgoznak a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának kutatói. A Gyógyszerészi Kémia Tanszék a Virológiai Nemzeti Laboratórium égisze alatt vesz részt a koronavírus ellen bevethető gyógyszerek kifejlesztésében.