FIGYELEM! A jelenlegi járványügyi helyzetre való tekintettel csak max. 5 ember tartózkodhat a tanulószobákban.
Az Élettudományi Könyvtár második emeletén öt tanulószobát alakítottunk ki, melyeket bárki ingyenesen használhat. A tanulószobákat egyetemi hallgatókból álló tanulócsoportok akár előre le is foglalhatják.
Válasszon szobát és ellenőrizze, hogy az önnek megfelelő időpont elérhető-e (zöld jelzés).
Kattintással válassza ki az időtartamot (min. 30 perc). A megjelenő listában módosíthatja vagy törölheti a kijelölést.
Foglalását a "Submit" gomb megnyomásával rögzítheti.
E-mailben kap visszaigazolást a foglalásról.
A szoba elfoglalásakor nyissa meg a visszaigazoló emailben kapott linket vagy szkennelje be az ajtóra helyezett QR-kódot. A megnyíló oldalon írja be a visszaigazoló emailben kapott háromjegyű bejelentkező kódot.
A szobába leghamarabb 5 perccel a választott időpont kezdete előtt tud bejelentkezni. Amennyiben a foglalás kezdetétől számított 15 percen belül nem jelentkezik be, foglalása automatikusan törlődik.
A bejelentkezést saját eszközén vagy a szobák előtt található számítógép segítségével teheti meg.
A szobák és a benne található ülőhelyek előzetes foglalás nélkül is bárki számára igénybe vehetőek, a következő foglalt időpontig. A foglalásokról a tanulószobák előtt található számítógépen vagy ezen a felületen tájékozódhat. Kérjük, vegye figyelembe, hogy előzetes foglalóink elsőbbséget élveznek! Azonban, ha a foglaló 15 percnél többet késik, úgy a szoba továbbra is szabadon használható.
A tanulószobákban kérjük:
ügyeljenek a tisztaságra és a szobák felszerelésére,
ne vigyenek ki, illetve ne hozzanak be bútorokat,
ne tartózkodjanak többen, mint a a szoba teljes kapacitása,
legyenek tekintettel másokra, és hagyjanak 5 perc türelmi időt a ki-és bepakolásra,
ételt és italt a DEENK Könyvtárhasználati Szabályzatának megfelelően fogyasszanak.
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről ad számot január 25-én 49 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatóságának online konferenciáján.
A Debreceni Egyetem mikrobiológus professzorának szerkesztésében jelent meg a Frontiers in Microbiology nemzetközi folyóirat különszáma „Aspergillus-eredetű mikotoxinok a takarmány- és élelmiszerláncban” címmel.
Az ECMWF nemzetközi meteorológiai központnál nyert ösztöndíjat Baran Sándor egyetemi docens, míg az OCRE felhőtechnológiával foglalkozó konzorcium pályázatán Hajdu András professzor és kutatócsoportja szerepelt eredményesen.