Az utóbbi évtizedekben a tudományos kommunikáció jelentős változásokon ment át, a különböző értékelési rendszerek mérőeszköze lett, hogy hol, mennyit publikáltunk és ezekre hol, kik és mennyi hivatkozást adtak.
Így válasszon folyóiratot
Lehetséges folyóiratok felkutatása
A publikálandó cikk típusa, terjedelme stb. figyelembe vételével szűkítse azon folyóiratok körét, ahol a cikket megjelentetheti. Ennek során alapozhat saját korábbi ismereteire is, de érdemes az adott tudományterület kiadványait szisztematikusan feltárni.
A MATARKA-ban szakterületenként listázhatók a magyar folyóiratok.
A Debreceni Egyetemen megjelenő tudományos folyóiratok listáját itt találja >>
Az Elsevier, a Springer és az SJfinder is kínál olyan szolgáltatást, ami lehetővé teszi, hogy a cím, az absztrakt és a kulcsszavak megadása után megtalálja azokat a folyóiratokat, ahol a cikk megjelentethető.
Öt szekcióban összesen harminc előadó mutatta be tudományos munkájának eredményeit a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának TDK Konferenciáján. A kutatási tevékenységek a társadalom- és egészségtudományt, valamint ezek határterületeit érintették.
Az autonóm járművek biztonságosabb használatát segítő, matematikai alapokon nyugvó forgalom-szimulációs modellt fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának szakemberei. A különleges statisztikai módszerről szóló publikáció a nemzetközi PLos One folyóiratban jelent meg.
Antivirális hatású vegyületek létrehozásán dolgoznak a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának kutatói. A Gyógyszerészi Kémia Tanszék a Virológiai Nemzeti Laboratórium égisze alatt vesz részt a koronavírus ellen bevethető gyógyszerek kifejlesztésében.